Cem Gaygusuz

Cem Gaygusuz Photography

1 Ekim 1968’de İstanbul’da ‘Doğdu/ Nefes Aldı/ Doydu/Aşık Oldu’.

6 yaşındayken babasının körüklü fotoğraf makinesini halının üzerinde araba olarak sürerken bir gün camın arkasından odadaki nesnelerin farklı göründüğünü keşfetmesiyle birlikte dünyaya vizörün arkasından bakmanın tozunu yuttu.
O günden bugüne fotoğraf, kendini bildi bileli hayatında yer aldı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümlerinde aldığı eğitim ve trekking ile dağcılık geçmişi sokak fotoğrafçılığı, doğa fotoğrafçılığı ve spor fotoğrafçılığı alanlarında çalışmalarını yönlendirdi.
İlgi alanlarında ve fotoğrafçılık kariyerinde kedi gibi meraklıdır ama en çok da kedilere meraklıdır.
2000 yılında Yusuf FAKIOĞLU ile birlikte FOTOYAK’ı kurarak 2000-2006 yılları arasında İnsanbul Dia Gösterisi, 3-5 Kare Dia Gösterisi, Galata Festivalinde Fotoğraf Sergisi açmıştır. Temel Fotoğraf Eğitimi seminerleri ve şehir içi-şehir dışı doğa/ kültür turları düzenlemiştir.

Günümüzde çalışmalarını müzik alanında, Kurtalan Ekspres, Bulutsuzluk Özlemi, Seyyal Taner, Deniz Demiröz, Selim Işık, Kargo, Sattas, Hayko Cepkin, Haluk Levent gibi solistler ve grupların konser ve performans fotoğrafları çekerek sürdürmektedir.